Bİ_ÖZET – (CK ARCHITECTURE INTERIORS) ZEROBUILD SUMMIT’22’DE “DÜNYANIN GELECEĞİNE SAHİP ÇIK” MESAJINI VERDİ!

CK Architecture Interiors, “Change Starts Here” sloganıyla 23-26 Mart tarihleri arasında gerçekleşen ZeroBuild Summit konsept sponsoru olarak herkesi “Dünyanın Geleceğine Sahip Çıkmaya” çağırdı.

Avrupa Birliği’nde zorunlu hale getirilen “Sıfır Enerji Binalar”a dönüşüm konusunda Türkiye’de farkındalığı artırmak için bu yıl üçüncüsü düzenlenen ZeroBuild Summit’22- Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi, İstanbul’da gerçekleşti. Yurt dışından satın alma profesyoneli ve katılımcı açısından büyük ilgi gören fuar yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgisi altında sona erdi.

Danimarka, Fransa, Almanya, İrlanda, İspanya, İsviçre ve Birleşik Krallık başta olmak üzere 58 ülkeden satın alma profesyonelini hibrit yaklaşımlarla yerli sektör temsilcileri ile buluşturarak yeni iş birliklerine zemin hazırlayan fuar, küresel iş birliği ve bilgi paylaşım merkezi olma misyonunu güçlendirerek sürdürdü. Bu yıl Almanya, Rusya, Avusturya, Çin, Romanya, İtalya, Danimarka, Çekya ve Polonya başta olmak üzere toplam 16 ülkeden 30’un üzerinde yabancı katılımcı fuarda yer aldı.

Bugüne kadar yürüttüğü bütün projelerde düşük karbon ayak izini ve sürdürülebilirliği bir standart haline getiren CK Architecture Interiors, Türkiye’de sıfır emisyon hedefi ile “Sıfır Enerji Binalar ile Geleceği İnşa Et” deklarasyonunu imzalayan ilk firmalardan biri olarak yerini aldı. “Çevreye en az zarar verecek teknik tasarım kararlarını vermek ana sorumluluğumuz” diyen şirket kurucusu Cem Kapancıoğlu, deklarasyondaki maddelerin yaşanabilir bir gelecek için temel ihtiyaçlar olduğunu vurguladı.

                                                                                                                                             CK Design House | Ozan Çelik Fotoğraf

CK Design House adı verilen Türkiye ofisini Çeşme, Reisdere’de inşa eden CK Architecture Interiors, bu konudaki iddiasını da Leed Platinum sertifikası ile denetlenerek kanıtlamış durumda. Bu boyutta bir bina ile Leed Platinum alan dünyadaki tek proje olmaya aday olan CK Design House, sürdürülebilir bir çalışma ve yaşam alanı sunuyor. CK Architecture Interiors için tasarım ofisi olarak tasarlanan CK Design House, içinde bir konuk evi ve kütüphane de barındırıyor. Bu çok amaçlı kompleks, yapısal olarak modern mimarinin minimal özelliklerini taşısa da, Cem Kapancıoğlu yaratılış sürecinin aslında oldukça post modern bir fikir süzgecinden geçtiğini ifade ediyor ve ekliyor:

Teknik olarak Leed Platinum alsak da, binalarımızı fonksiyonel olarak da sürdürülebilir olarak tasarlamamız şart. CK Design House, müşteri Cem’in mimar Cem ile ortak çalışması ve zaman zaman çatışması sonucu ortaya çıktı. Tek bir binada tasarım ofisi, konuk evi ve kütüphane gibi birçok fonksiyonu barındırma fikri de bu çatışmanın sonucudur. Aynı çatışma, on yıllar içinde oluşabilecek butik otel, restoran, sergi mekanı, konut gibi bir çok fonksiyona hizmet edebilecek sürdürülebilir bir yapı üretmemizi de sağladı.”

                                                                                                                                             CK Design House | Ozan Çelik Fotoğraf

CK Design House, inşaa aşamasında ve kullanımındaki sürdürülebilirlik vurgusunu içerisinde bulunan eserlerde de sürdürüyor. Design House bahçesinde bir adet kadın ve bir adet erkek heykeli bulunuyor. Bu heykeller, heykeltıraş Asaf Erdemli tarafından inşaat döneminde artan hurda malzemelerin kullanımı ile geri dönüşüm stili ile oluşturuldu.

                                                                                                                            CK Design House | Ozan Çelik Fotoğraf

CK Architecture Interiors sürdürülebilir tasarımların artık bir lüks değil, bir gereksinim olduğu ana fikrinden yola çıkarak 2022 Zero Build Summit’e “Dünyanın Geleceğine Sahip Çık” konsept sponsoru olarak katıldı ve herkesi dünyanın geleceğine sahip çıkmaya davet etti.

“Sıfır Enerji Binalar ile Geleceği İnşa Et” Deklarasyonu‘na buradan ulaşabilirsiniz.


ZeroBuild Summit
ZeroBuild Summit’22, bu yıl 23-26 Mart 2022 tarihleri arasında 44. Yapı Fuarı – Turkey Build ev sahipliğinde İstanbul Tüyap Kongre Merkezi’nde “Change Starts Here” sloganıyla gerçekleştirildi. ZeroBuild Summit, akademisyenleri, STK’ları, bina profesyonellerini, üreticileri ve tedarikçileri bir araya getiriyor. Detaylı bilgi için: https://www.summit.zerobuild.org/

CK Architecture Interiors
2012 yılında Dubai’de kurulan, 2020’de Türkiye ofisini açan CK Architecture
müşterilerine seçkin yaşam ve çalışma alanları yaratır, üst düzey konut ve ticari projelerin yanı sıra, özel mülk sahipleri için kişiye özel çözümler sunar. CK Architecture mimarlık, proje yönetimi, planlama ve inşaat alanlarındaki yetenekleri sayesinde üst düzey projelerin tasarım aşamasından uygulamasına
kadar, A’dan Z’ye hizmet vermektedir.

http://ckarchitecture.com.tr/
https://www.instagram.com/tr.ckarchitecture.interiors/

d
Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor