İnşaat & Yatırım – PALMİYENİN BİR DALINDA BİR TÜRK MİMAR

Türk mimar Cem Kapancıoğlu ve şirketi CK Architecture Interiors, Palm Jumeirah adasında 3.000 metrekareye varan birçok lüks villayı baştan sona hayata geçiriyor.

Palm Jumeirah, dünyanın en büyük yapay adası, palmiye şeklinde ve bu şekli sadece uçaktan görebiliyorsunuz. Adanın yapılış amacı, üzerinde vaad edilen yaşam, lüks, en başından beri herkesin hayallerini süsleyen ve bolca konuşulan bir konu oldu. Birçok mimar ve yapı şirketi ise adadaki projelerde yer almayı hayal etti. Türk mimar Cem Kapancıoğlu ve şirketi CK Architecture Interiors, adanın bir dalında birçok lüks villayı baştan sona yapma şansı yakalamış şanslı sektör oyuncularından.

3.000 Metrekareye Varan Yaşam Alanları

Cem Kapancıoğlı, mimar olarak Palm Jumeirah’taki projelerin en önemli özelliğinin birçok fonksiyonu bir arada barındırması olarak belirtiyor. “Dubai’de taleplerin sınırı yok. İlaveten yer veya bütçe sınırı da yok. Bu da aynı villa içerisinde yaşayan büyük ailelerin spa, bowling, tenis, hobi odası, sinema salonu, fitness, salon, köpek duşu, havuz ve sınırı olmayan birçok talebine aynı proje içinde yer verebiliyorsunuz. Bu tabi ki mimari açıdan büyük bir challenge.”

CK Architecture Interiors sadece tasarım yapan bir firma değil. Projenin planlamasından tasarımına, izin süreçlerinin yönetiminden inşaasına kadar tüm süreci yönetiyor. Tüm hizmetleri kendi bünyesinde barındırması, tercih edilmelerinin en önemli sebeplerinden biri, hayali kurulan her şeyin uygulanabilirliğini de garanti altına alan bir ekiple çalışmak proje sahiplerine büyük bir ayrıcalık sunuyor.

Her Proje Ayrı Bir Dünya

CK Architecture Interiors imzası taşıyan her projenin kalite standardı çok üst düzey olsa da, her biri başka bir hayalin ürünü. Cem Kapancıoğlu, bütün projelerini yeni bir hayali gerçekleştirmek üzere müşterileri ile beraber çalışan bir ekip olarak ele aldıklarını belirtiyor. “Bugüne kadar hep en iyiyi yapmak üzere hareket ettik. Başarılı olduk ki, bizimle çalışan bütün müşterileri yeni projeleri içinde bizimle devam ediyor. Palm Jumeirah gibi, Dubai’nin sembollerinden olan Burj Khalifa’da da bir çok projeye bu şekilde imza attık. Müşterilerimiz şunun farkında, biz onların hayalini var etmek için çalışıyoruz, herhangi bir güzel bina yapmak için değil.”

Türk mimar, 17 seneden beri Dubai’de biriktirdiği deneyim ile 2 sene önce Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. İzmir ve Çeşme’de açtığı Ofis, Showroom ve Design House ile hizmet veren şirket, Türkiye’de de bitmek üzere olan bir çok yeni proje ile vizyona çıkmaya hazırlanıyor.

d
Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor