YENİ ASIR – DUBAİ’DEKİ PROJELERİNİ İZMİR’DE SÜRDÜRECEK

Dubai’de kurduğı firmasınn ilk showroomunu 16 yıl sonra döndüğü İzmir’de açan mimar Cem Kapancıoğlu, “Projelerime kentimde devam edeceğim. izmir’in hak ettiği yere gelmesi için çalışacağız” dedi.

İZMİRLİ mimar Cem Kapancıoğlu, Dubai’de birçok başarılı mimari projeye ve tasarıma imza attıktan sonra doğup büyüdüğü kente döndü. Kapancıoğlu deneyimlerini hayata geçirmek için kendisinin kurduğu Dubai merkezli CK Architecture Interiors adlı tasarım ve uygulama firmasının ilk showroomunu İzmir Alsancak’ta açtı. Dubai’de bulunduğu yıllarda zengin yaşam ve çalışma alanlarının oluşturulmasında ustalaşan 41 yaşındaki Cem Kapancıoğlu, Yeni Asır’a, İzmir’in Dubai gibi dünya kenti olabileceğini bu konuda çok büyük bir potansiyel taşıdığını söyledi.

GERİ DÖNÜŞ SEVİNCİ YAŞADI
KAPANCIOĞLU, “Ancak İzmir şu an hak ettiği yerde değil. Oysa dünyanın gözdesi olabilecek kadar harika ve ütopik bir şehir. Bunun için İzmir’in liyakat sahibi girişimci liderleri bir araya toplayıp yurt dışına açılması lazım. Biz de buna katkı sağlamak istiyoruz. Çalıştığımız uluslararası yatırımcıları da buraya getireceğiz. İzmir’de fark yaratmaya, bu kentte olmayanı yapmaya geldim” diye konuştu.

25 yaşında çalışmak için tek başına gittiği Dubai’de mesleğinin zirvesine çıkan Kapancıoğlu, 2012’de kendi şirketini kurdu ve uzun yıllar birçok başarılı proje ile adından söz ettirdi. Bugüne kadar Burj Khalifa ve Palm Jumeriah başta olmak üzere Dubai’nin en önemli lokasyonlarında irili ufaklı yüzlerce projeye imza atan Kapancıoğlu, Türkiye’de de bu vizyonu öne çıkaran pek çok proje üzerinde çalıştıklarını söyledi.16 yıl sonra doğup büyüdüğü İzmir’e dönmenin mutluluğunu yaşadığını anlatan Cem Kapancıoğlu, “Dubai’de uluslararası ölçekte büyük projelerde yer aldım ve büyük bir tecrübe edindim. Bunun getirdiği bir vizyonla dünyaya tek bir ülkeymiş gibi bakmayı öğreniyorsunuz. Pandeminin de etkisiyle projelerimi memleketimde sürdürme kararı aldım” diye konuştu.

İLK GİRİŞİMİMİZ ÇEŞME’DE
220’Sİ Dubai merkezinde olmak üzere toplam 250 kişilik profesyonel bir ekiple, fizibilite çalışmasından anahtar teslimine kadar tüm hizmetleri verebildiklerini belirten Kapancıoğlu, hedeflerinin uluslararası standartlarda yüksek kalitede iş çıkarabilmek olduğunu vurguladı. İzmir’deki ilk projesini Çeşme’de hayata geçireceğini belirten Kapancıoğlu şunları söyledi: “İzmir, Ortadoğu’nun en iyi şehri olmaya aday bir kent. İzmir dünyanın gözdesi bir kent olabilir. Bunun için sahip olduğu potansiyelini iyi kullanması lazım. Dubai’nin tek şansı dünyaya açılması ve şeffaf olması.”

TOLGA TEKİN
d
Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor